Podarilo sa
Podarilo sa
Pakt slobodných miest založili v roku 2019 primátori Bratislavy (Matúš Vallo), Budapešti (Gergely Karácsony), Varšavy (Rafał Trzaskowski) a Prahy (Zdeněk Hřib) a odvtedy sa na základe rastúcej potreby ochrany hodnôt, akými sú sloboda a demokratické princípy, pridalo postupne k Paktu takmer 40 primátorov miest.
Cieľom Paktu je chrániť a podporovať spoločné hodnoty slobody, ľudskej dôstojnosti, demokracie, rovnosti, dodržiavania práv, sociálnej spravodlivosti, tolerancie a kultúrnej rozmanitosti, ale tiež pomenovávať najpálčivejšie výzvy spoločnosti a vystupovať voči populizmu.
Čítať viac